O Nas

Jak większość akwarystów zaczynaliśmy od ryb żyworodnych. Pierwsze krewetki – a były to krewetki tzw. Amano – zawitały do naszych zbiorników już w roku 1993. Niestety w tamtych latach nie było praktycznie informacji co do hodowli jakichkolwiek skorupiaków i choć krewetki systematycznie nosiły jaja to nic nie wychodziło z prób doprowadzenia do ich rozmnożenia. W 2002 r. postawiliśmy kilka zbiorników, łącznie ponad 2500l wody w których pływały dyskowce, labirynty, żyworódki oraz rosły roślinne akwariowe. W tym czasie trafiły też do nas pierwsze krewetki karłowate Caridiny Cantonensis Crystal Red i Black z importu. Umieściliśmy je w zbiorniku na podłożu neutralnym (piasek kwarcowy), gdzie dawały sobie doskonale radę i ku naszemu zadowoleniu dażyły nas dość sporym przychówkiem potomstwa. Jak to każdy akwarysta miłośnik, który lubi wyzwania w roku 2005, podjęliśmy kolejną próbę rozmonożenia krewetek Amano i po wielu niepowodzeniach w końcu ku naszej ogromnej radości, udało nam się osiągnąć zamierzony sukces.

 

W międzyczasie przybywało innych odmian barwnych krewetek karłowatych tak Caridiny, jak i Davidi. Obecnie posiadamy 35 zbiorników z krewetkami o pojemnościach od 37 l do 240l, ogólnie około 2100l wody, calość jest dla nas miłą zabawą w amatorskim hodowaniu i rozmnażaniu tych krewetkowych piekności i sprawia nam wiele przyjemności. Zbiorniki postawione są na podłożach neutralnych ze zminimalizowaną ilością jakichkolwiek dodatków. Praktycznie oprócz różnych rodzajów mchów i filtrów grawitacyjnych nic więcej w nich nie ma.

 

W okresie hodowli dyskowców, sami wykonywaliśmy pokarmy dla tych ryb. Zwierzęta te ładnie rosły, nie chorowały i dość często przystępowały do tarła dając ładne pokolenia młodych. Dlatego też postanowiliśmy spróbować stworzyć również pokarmy dla krewetek, które zaspokoją ich zapotrzebowania żywieniowe wg naszej wiedzy jaką posiadamy na temat tych stworzeń. W taki oto sposób powstały pierwsze pokarmy, które dostępne były pod nazwą „POKARM DLA KREWETEK”. Jednak z czasem podczas zwiększania ilości „smaków”, postanowiliśmy zmienić nazwę i tym samym powstała linia pokarmów „INSPIRACJE SMAKÓW”.